Németek és németalföldiek a Kárpát-medencében – Hungarikumokkal a világ körül 8/1.
A nyolcadik évad első epizódjában négy külföldi származású személyt mutatnak be, akik a Kárpát-medencében leltek otthonra.
A toxikológus szerint a kórházakban eszközhiány egyáltalán nincs, emberhiány, azonban ahogy eddig, most is van.
Zacher Gábor szerint nem fog összeomlani az egészségügy, mert nem hagyják. Ha kell, túlóráznak, kidolgozzák a belüket, ágyszámot növelnek, de a betegekért nem tehetik meg, hogy most feladják, azt sem, hogy elfáradjanak – nyilatkozta a 168.hu-nak az ismert toxikológus. Kiemelte, a kórházakban eszközhiány egyáltalán nincs, emberhiány, azonban ahogy eddig, most is van. Márpedig a koronavírus legújabb mutációi miatt egyre többen kerülnek kórházba, rohamosan töltődnek a covid-osztályok.
Azt mondta, látott ő már sok mindent, kevés dolog rázza már meg. De a jelenlegi helyzettel még nem szembesült. Úgy kell embereknek elmagyarázni, hogy lélegeztetőgépre teszik őket és lehet, hogy abba belehalnak, hogy néhány órával azelőtt még a viziten simán beszélgettek.
A toxikológus hozzátette már jó ideje nem számolja hány órát dolgozik. Teljesen egybefolynak a napok, napi 12-16 órát biztosan lehúz, van, hogy ennél többet, mikor mentőzik.
Zacher Gábor azt mondta, bár korábban a kínai Sinopharm vakcinája ellen érvelt, a véleményét néhány nap alatt megváltoztatták a körülmények.
„Hamut kell szórnom a fejemre, mert látom, hogy mit okoznak a vírus legújabb variánsai. Egy héttel ezelőtt még azt mondtam, hogy a kínaival én nem oltatnám be magam, de most már azt kell, mondjam, hogy azzal is! Oltani, oltani, oltás mindenekelőtt! A mérleg egyik felében ugyanis ott a koronavírus, a tüdőgyulladás, a későbbi szövődmények, a lélegeztetőgép és a halál, a másikon pedig ott van öt vakcina, amik védettséget nyújt” – fogalmazott.
MTI Fotó: Mohai Balázs